Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie noua - receptie pe faze de executie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie noua - receptie pe faze de executie

Buna ziua. In cazul in care eu ridic din banii parintilor, pe un teren cumparat de mine, o constructie pe care nu reusesc sa o finalizez pana la casatoria mea, care va avea loc in curand, se poate face receptia pana la faza la care am ajuns?
Parintii mei vor o asigurare in sensul ca, eu sa nu am probleme in cazul unui eventual divort. Sotul ce drepturi va avea din locuinta in acest caz, in cazul in care optam pt comunitatea comuna?
Ce alta optiune as mai avea?
Va rog daca ma poate lamuri cineva...