Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... reclamatie impotriva unui lucrator comercial care ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

reclamatie impotriva unui lucrator comercial care raspunde obraznic

Va rog sa-mi spuneti la ce institutie publica pot reclama un lucrator comercial care raspunde obraznic, jignitor. Este cumva Comisariatul judetean pentru protectia consumatorului? Daca nu este aceasta institutie, atunci care? Va multumesc.
Nu puteti reclama un lucrator al unei societati comerciale cu capital privat unei institutii publice, ci doar sefului de magazin, administratorului, patronului etc.
La Protectia Consumatorilor puteti reclama calitatea serviciilor, insa prin servicii nu se intelege actul de vanzare propriu-zis / comportamentul vanzatorilor ci obligatii asumate prin contract de un agent economic.