Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrare garantie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrare garantie

Buna ziua!
va rog sa ma ajutati cum sa inregistrez in contabilitate o garantie aferenta unui contract de inchiriere apartament, proprietarul este pers. fizica iar chiriasul persoana jur. , garantia fiind specificata in euro.
Va multumesc!
multumesc pentru raspuns. Ma refeream la facturile de utilitati (gaz, curent, apa, cablu). Dar cred ca inregistrarea ar fi 612=2678.