Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Lichidarea la zi
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Lichidarea la zi

Buna ziua,lucrez la o firma de pe 22 -5 pana pe 22-6 atunci se incheie contractul zilele de salar sunt 9 si 24 eu nu mai vreau sa imi prelungesc contractul pentru a primi banii ramasi de primit de la angajator care ar trebui sa ii primesc pe 24 ce ar trebui sa fac? sa cer lichidarea la zi sau sa o sa imi bage ei banii pe card pe data de 9 ?
Indiferent ce fel de contract aveti sau cand inceteaza acesta plata drepturilor salariale va fi efectuata la datele stabilite prin contract. Inteleg ca pe 24 este avansul, iar pe 9 lichidarea.
Asta inseamna ca pe data de 9 iulie va veti primi diferenta de bani ramasa.