avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1078 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intrebare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intrebare

In cazul in care pierd un proces si, implicit un imobil, si ma hotarasc sa ii despagubesc pe ceilalti mostenitori cu cotele ce le revin, cine va stabili cat trebuie sa le dau? expertul evaluator sau pretul pietei?
Va multumesc anticipat!
Numai instanta poate stabili cuantumul sultei in raport de evaluarea facuta de expert si cotele fiecaruia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara. tatăl meu a decedat în 2011. succesiunea să făcut ... elena elisabeta 13 elena elisabeta 13 Bună seara. Tatăl meu a decedat în 2011. Succesiunea să făcut în 2013. Soția supraviețuitoare a decedat și ea anul acesta. După tatăl meu eram 3 ... (vezi toată discuția)
Partaj proprietate cochintu cochintu buna ziua.as dori sa fiu ajutat sa aflu raspunsul corect la unele intrebari.am sa explic pe scurt situatia.exdista un apartament unde mostenitori sant ... (vezi toată discuția)
Cine stabileste marimea sultei? Eduard_S Eduard_S Dupa decesul tatalui meu am o cota-parte din locuinta sa dobindita in timpul casatoriei cu a doua nevasta. Aceasta m-a chemat in judecata ca sa ma oblige sa ... (vezi toată discuția)