avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 COD CAEN vanzare suveniruri religioase
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

COD CAEN vanzare suveniruri religioase

Va rog sa imi spuneti care este codul caen specific pentru vanzarea cu amanuntul a suvenirurilor, articolelor de artizanat si articolelor religioase in piete .Mentionez ca nu doresc sa desfasor aceasta activitate in magazin, ci doar in piata. Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: stefan1965 , utilizator 23:20, 25 Iunie 2012
S-ar potrivi
478 Comerţ cu amănuntul efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Această grupă include comerţul cu amănuntul al oricărui tip de produse noi sau second-hand printr-un chioşc de obicei mobil, ce poate fi situat de-a lungul unui drum public sau într-un loc fix, în piaţă
4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul prin intermediul standurilor sau pieţelor al altor bunuri, cum ar fi:
-covoare şi carpete
-cărţi
-jocuri şi jucării
-aparate de uz casnic şi articole electronice de larg consum
-înregistrări muzicale şi video
Cititi si:
www.avocatnet.ro/content/for...
Ultima modificare: Luni, 25 Iunie 2012
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari
va multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coduri caen comert stradal emilpan emilpan Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu niste coduri caen pentru comertul stradal cu artizanat (magneti, brelocuri, etc.) Va multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Cod caen magazin mixt adriana121 adriana121 Buna ziua.Am un SRL din anul 2006,cod caen 5221(comert cu amanuntul al fructelor si legumelor proaspete) si as dori sa schimb codul caen pt magazin mixt.este ... (vezi toată discuția)
Caen 4789 Michi2475 Michi2475 Buna ziua, Puteti va rog sa-mi dati ceva idei de afaceri pe codul CAEN 4789 pentru un PFA. Va multumesc!! (vezi toată discuția)