Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 COD CAEN vanzare suveniruri religioase
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

COD CAEN vanzare suveniruri religioase

Va rog sa imi spuneti care este codul caen specific pentru vanzarea cu amanuntul a suvenirurilor, articolelor de artizanat si articolelor religioase in piete .Mentionez ca nu doresc sa desfasor aceasta activitate in magazin, ci doar in piata. Va multumesc anticipat!
S-ar potrivi
478 Comerţ cu amănuntul efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Această grupă include comerţul cu amănuntul al oricărui tip de produse noi sau second-hand printr-un chioşc de obicei mobil, ce poate fi situat de-a lungul unui drum public sau într-un loc fix, în piaţă
4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul prin intermediul standurilor sau pieţelor al altor bunuri, cum ar fi:
-covoare şi carpete
-cărţi
-jocuri şi jucării
-aparate de uz casnic şi articole electronice de larg consum
-înregistrări muzicale şi video
Cititi si:
www.avocatnet.ro/content/for...
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari
va multumesc mult!