Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Sunt politist pensionar, am dreptul la salarii ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Sunt politist pensionar, am dreptul la salarii compensatorii plus cele 2 salarii anual pana la implinirea varstei standard de pensionare?

Sunt politist pensionar cu pensie de invaliditate gradul2,trecut in rezerva/incetat raporturile de serviciu la data de 07.12.2011,am dreptul la salariile compensatorii plus cele 2 salarii anual pina la virsta de pensionare, ca in LEG284/2010 este interpretabil nu am inteles nimic .DACA MA POATE AJUTA CINEVA .VA MULTUMESC:)
In ce data e emisa decizia de pensionare?

-2012 nimic,datorita leg.283/2011:
www.avocatnet.ro/content/for...

-2011 ajutoarele prevazute pt.vechime conform leg.284/2010 doar pt. alin.1.si.......sanatate.

Sant "patit" ca dvs.,sa mancati pensia cel putin perioada cat a-ti lucrat.
Cu stima.