avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Termen instanta propunere de liberare conditionata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Termen instanta propunere de liberare conditionata

buna ziua.sotul are pe data de 28 iunie comisie de eliberare conditionata.as dori sa stiu cam cat dureaza pana ajunge si la instanta?mentionez k are o pedeapsa de 1 an si 10 luni din care a facut 1 an,pentru infractiuni pe drumurile publice.
In principiu cam o saptamana.
avocatul poate cere un termen mai devreme de o saptamana?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare conditionata elenaelenad elenaelenad buna ziua.sotul are o pedeapsa de facut de un 1 an si 10 luni de detentie.Pe 15 iunie 2012 face 1 an de cand este in penitenciar.pentru eliberarea conditionata ... (vezi toată discuția)
Cerere eliberare conditionata elenaelenad elenaelenad buna ziua.sotul meu este in penitenciar din data de 15 iunie 2011.as dori sa stiu knd poate sa depuna cererea de eliberare conditionata(in ce luna?).mentionez ... (vezi toată discuția)
Libererea conditionata - termen geacomini geacomini Buna seara , sotul meu urmeaza sa se elibereze conditionat , pe 28 iulie cu cat timp ar trebui sa faca cererea pt liberarea conditonata (sau ce pasi ar trebui ... (vezi toată discuția)