Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării cum sa-ti protejezi o idee de afacere...
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

cum sa-ti protejezi o idee de afacere...

buna ziua.
cum poate fi protejata o idee de afacere?am gasit un consultant in managementul afacerilor dispus sa-mi gaseasca un investitor pentru dezvoltarea afacerii.problema este cum protejez ideea!...ce siguranta am ca dupa prezentarea afacerii voi primi procent(eventual actiuni).este posibila incheierea unui contract inainte de a prezenta afacerea?...sau pur si simplu risc si mizez pe incredere?
va multumesc.succes.
Nimeni nu incheie un contract de finanatre a unei afaceri inainte de a sti in ce investeste.
Daca ideea dvs se preteaza, inregistrati-o la OSIM.
Investitorul va trebui sa vada un plan de afaceri bine consolidat pentru a face investitia.
Este o emisiune la televizor, de specialitate, vedeti cum se pune problema acolo.