Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... CEDO
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

CEDO

Buna ziua,
se poate sa imi comunicati care este procedura in fata CEDO(procedura ce trebuie urmata pentru o cauza sa fie acceptata la cedo,nu procedura ce o urmeaza curtea europeana in solutionarea cauzelor aflate pe rolul ei) ?

Multumesc anticipat!
www.avocatnet.ro/content/articles/id_8006/Procedura/.../CEDO.html
1. Conditiile de admisibilitate a unei plangeri individuale la CEDO
www.avocatnet.ro/content/for...

[ link extern ]

2. Cum poti da statul in judecata la CEDO, daca ti-au fost incalcate drepturile
www.avocatnet.ro/content/art...

Cornel Vasile, Consilier juridic