Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... OUG 119/2007
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

OUG 119/2007

Buna ziua.
Firma pe care o reprezint e un furnizor de energie electrica.
Un client nu-si achita facturile si dorim sa le recuperam prin prevederile OUG 119/2007.
Problema e ca in ordonanta se mentioneaza ca aceasta nu se aplica contractelor incheiate intre profesionisti si consumator.
Nu am gasit o interpreatre a acestei formulari.
Sa inteleg ca trebuie sa optez pe calea somatiei de plata?
Va multumesc.

Pentru recuperarea acestor sume puteti promova somatie de plata-OG nr.5/2001 sau ,
actiune in pretentii

~ Conținut șters la cerere ~
Mergeti pe OG 5 din 2001. Verificati sa aveti indeplinite conditiile de admitere prevazute in cuprinsul acestui act normativ.