avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1254 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratii la 25 iunie 2012
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratii la 25 iunie 2012

Buna ziua,
Va rog respectuos raspuns la intrebarea:
-daca au fost depuse cu intarziere (in 26 06 2012) , in loc de 25 06 2012 declaratiile pt. o microintreprindere,neplatitoare de TVA infiintata in martie 2012, dar fara activitate pana in prezent, care sunt sanctiunile care se vor aplica in acest caz
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornelia Tulpan , Contabil 01:45, 27 Iunie 2012
Probabil va referiti la D 112.
Buna venit in club. Nu sunteti singur/a. Nu patiti nimic. Site-ul ANAF a fost blocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare firma - microintreprindere monicaVna monicaVna Buna ziua Am mare nevoie de cateva sfaturi. Urmeaza sa infiintez o firma pentru magazin online , ce va fi microintreprindere ( indeplineste conditiile ... (vezi toată discuția)
Contestare amenda finante nedepunere declaratii cristian_saulea cristian_saulea Am deschis o firma noua de tip srl-d pentru a accesa un grant prin programul \"tineri intreprinzatori\" in februarie 2011. Conform statutului de ... (vezi toată discuția)
Declaratii obligatorii pentru srl-d nou infiintat encrypted encrypted Buna ziua. Ce declaratii trebuiesc depuse pentru un SRL-D nou infiintat? Am inteles din forum ca 010 nu se mai depune daca nu exista modificari ale datelor ... (vezi toată discuția)