Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratii obligatorii pentru SRL-D nou infiintat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratii obligatorii pentru SRL-D nou infiintat

Buna ziua.

Ce declaratii trebuiesc depuse pentru un SRL-D nou infiintat?
Am inteles din forum ca 010 nu se mai depune daca nu exista modificari ale datelor declarate la ONRC la infiintare?

Precizez ca nu am angajati inca.

Multumesc anticipat :)
anyone?
Daca ne dadeai mai multe detalii era mult mai bine...
D 100 pana pe 25.07 ( daca firma a fost infiintata pana in 30.06)
D 112 daca ai declarat ca ai salariati trimestrial daca ai optat pt maxim 2 sal inclusiv, lunar daca ai optat pt 3)
D 300 394 daca te ai inregistrat ca platitor de tva.
Notificare in maxim 10 zile ca te ai infiintat ( obligatie doar ca esti SRL D)
In maxim 30 de zile trebuie sa iri RUC si REF de la Anaf.
Buna seara.

Firma este SRL-D.
Nu are angajati.
Nu am activiate inca.
A fost inregistrata in 17.07.2013.
Nu sunt platitor de tva.

Multumesc frumos
Ce trebuie sa fac mai exact in 30de zile la ANAF ?

Multumesc frumos.
anyone?