avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1538 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Declaratii obligatorii pentru SRL-D nou infiintat
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Declaratii obligatorii pentru SRL-D nou infiintat

Buna ziua.

Ce declaratii trebuiesc depuse pentru un SRL-D nou infiintat?
Am inteles din forum ca 010 nu se mai depune daca nu exista modificari ale datelor declarate la ONRC la infiintare?

Precizez ca nu am angajati inca.

Multumesc anticipat :)
Cel mai recent răspuns: alexutza_pal , utilizator 20:45, 14 Aprilie 2014
anyone?
Daca ne dadeai mai multe detalii era mult mai bine...
D 100 pana pe 25.07 ( daca firma a fost infiintata pana in 30.06)
D 112 daca ai declarat ca ai salariati trimestrial daca ai optat pt maxim 2 sal inclusiv, lunar daca ai optat pt 3)
D 300 394 daca te ai inregistrat ca platitor de tva.
Notificare in maxim 10 zile ca te ai infiintat ( obligatie doar ca esti SRL D)
In maxim 30 de zile trebuie sa iri RUC si REF de la Anaf.
Buna seara.

Firma este SRL-D.
Nu are angajati.
Nu am activiate inca.
A fost inregistrata in 17.07.2013.
Nu sunt platitor de tva.

Multumesc frumos
Ce trebuie sa fac mai exact in 30de zile la ANAF ?

Multumesc frumos.
anyone?

Alte discuții în legătură

Dupa infiintarea unui srl-d OvidiuCk OvidiuCk Buna ziua, Zilele trecute am ridicat de la ORC actele de infiintare a unui SRL-D. Ulterior, am anuntat oficiul AIPPIMM din zona, am deschis contul la banca si ... (vezi toată discuția)
Registrul unic de control la pfa astridamel astridamel as vrea sa stiu daca REGISTRUL UNIC DE CONTROL este obligatoriu a fi achizitionat. pt un pfa in sistem real .mentionez ca nu am avut activitati comerciale pina ... (vezi toată discuția)
Trebuie ca srl-d sa am un angajat tinand cont ca microintreprinderele nu mai sunt obligate? andreicostel andreicostel Buna ziua, Am un SRL-D care a fost infiintat anul trecut. La acea vreme, am angajat o persoana pentru a putea plati impozit pe venit (3%), specific ... (vezi toată discuția)