Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Minor intoarcerea de unul singur inapoi in Tara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Minor intoarcerea de unul singur inapoi in Tara

Buna ziua. Am si eu o nelamurire pe care as vrea sa'o aflu...
Prietena mea este plecata in Spania si ar vrea sa se intoarca inapoi in tara de unde a plecat ar putea sa se intoarca inapoi in tara fara sa aiva acordul parintilor?
Cata1996lin, utilizator
Se poate intoarce daca are cetatenie romana un pasaport sau CI valabil si bani de bilet.