avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 999 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Minor intoarcerea de unul singur inapoi in Tara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Minor intoarcerea de unul singur inapoi in Tara

Buna ziua. Am si eu o nelamurire pe care as vrea sa'o aflu...
Prietena mea este plecata in Spania si ar vrea sa se intoarca inapoi in tara de unde a plecat ar putea sa se intoarca inapoi in tara fara sa aiva acordul parintilor?
Ultima modificare: Marți, 26 Iunie 2012
Cata1996lin, utilizator
Cel mai recent răspuns: daisys , utilizator 22:34, 26 Iunie 2012
Se poate intoarce daca are cetatenie romana un pasaport sau CI valabil si bani de bilet.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Imputerniciri claudiu_iagaru claudiu_iagaru as vrea sa-mi raspundeti la o intrebare:ce acte imi sunt necesare ptr a pleca sotia din spania in romania cu fiul meu de aproape doi ani,copilul avand pasaport ... (vezi toată discuția)
Intoarcere in romania Costi2k2 Costi2k2 Salut, sunt un minor de 16 ani stabilit cu familia in Spania de 3 ani. Anul acesta as dori sa merg alaturi de bunici in Romania fara parinti.. La iesire din ... (vezi toată discuția)
Valabilitatea pasaportului pentru intoarcerea in romania din australia ? Emanuel ashu Emanuel ashu Buna . In luna septembrie 2017 pasaportul meu va scadea . Momentan ma aflu in australia si am un bilet de intoarcere pentru data de 27 iulie . Intrebarea mea ... (vezi toată discuția)