Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legea 84/2012-lamurire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legea 84/2012-lamurire

Buna seara,
Sunt personal didactic auxiliar la o unitate scolara. Am primit spor de calculator 15%, iar in urma auditului a trebuit sa restitui 5% pe un an. M-am judecat cu scoala si am pierdut. Specific ca nu am platit pana acum niciun leu. Beneficiez de prevederile legii 84/2012?
Multumesc
Intrati sub incidenta Legii numai trebuie sa restituiti sumele respective ca urmare a deciziilor de impunere emise de angajatori drept consecinta a constatarii de catre Curtea de Conturi a unor prejudicii.

In caz contrar, nu intrati sub incidenta acestei Legi.