Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu

In cazul in care am doar contract de drepturi de autor si vreau sa imi iau concediu de odihna, se considera cumva si sambata si duminica zile lucratoare( cineva zicea ca da), concediu vreau sa mi-l iau din data de 17 august (prima zi in care o sa lipsesc) pana in data de 30 august( 31 fiind prima zi in care vin)
Contractul de drepturi de autor nu va confera calitatea de salariat , astfel incat acesta nu este supus dispozitiilor Codului Muncii.

CO nu se poate acorda in baza unui astfel de contract ...