Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... La aceeasi problema , casa de sanatate braila are ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

La aceeasi problema , casa de sanatate braila are opinii diferite de casa de sanatate bucuresti

am 2 contracte de munca cu cate 2 ore in vigoare in bucuresti , din 01.06. am si un contract de prestari servicii cu o farmacie ( mentionez ca sunt persoana fizica autorizata in acest sens) am mers la casa de sanatate bucuresti sa intru in legalitate cu contractul de prestari , si mi-a completat doamna de acolo o declaratie conf careia trebuia sa platesc 5,5% la 700( sal minim pe ec ) pt contractul de prestari ,dar imi spune ca nu pot cotiza la cas bucuresti deoarece am adresa de domiciliu in braila , f bine , am venit cu actele la braila unde mi s-a spus ca trebuie sa platesc 5,5% la 4250 cat este de fapt tariful lunar la contractul de prestari tocmai datorita faptului ca am si acele contracte de munca in vigoare , ca daca nu erau ele plateam la sal minim pe ec . Intrbare :CE CASA DE SANATATE GRESESTE ?
Ca PFA se plateste contributie 5,5% din venitul net (venituri-cheltuieli).