Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL SUSPENDATA,LA SCADENTA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL SUSPENDATA,LA SCADENTA

AM UN SRL SUSPENDAT.IN LUNA URMATOARE EXPIRA TERMENUL DE 3 ANI.VREAU S- O RADIEZ. NU ARE DATORII SI NICI STOCURI,NUMAI PIERDERI DE ACUM 6 ANI.CUM PROCEDEZ?
MULTUMESC.
Puteti sa o dizolvati - lichidati voluntar si radiati conform art. 235 din legea nr. 31 / 1990.
VA MULTUMESC.
AM INCEPUT DEMERSURILE DAR REG COMERTULUI IMI CERE TAXA DE REDESCHIDERE SI APOI SA CER DIZOLVAREA CARE PRESUPUNE ALTE CELTUIELI.DACA AVEAM BANI INCEPEAM ACTIVITATEA.SI DACA NU MAI INTREPRIND NIMIC IN PRIVINTA RADIERII ,NU SE RADIAZA DIN OFICIU?INCA O DATA ,VA MULTUMESC.