Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... evacuare silita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

evacuare silita

locuiesc in casa cu soacra,am adresa la acest domiciliu,care este al soacrei,am un copil minor,soacra are dreptul sa ma dea afara din casa chiar daca avem aceeasi adresa in buletin, si in ce conditii?
soacra poate sa va dea afara. faptul ca aveti o adresa in buletin nu va da niciun drept pt imobilul de la respectiva adresa

in teorie, trebuie sa actioneze in justitie, in practica, poate sa astepte sa plecati si sa schimbe butucul de la usa si ati ramas pe drumuri