Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... plangere politie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

plangere politie

Am depus o plangere la politie si nu mi-au dat nr. de inregistrare,nici eu nu stiam acest lucru la momentul depunerii plangerii.Am fost indrumata sa fac plangere la procuratura ,pentru ca la politie nu s-a rezolvat nimic.Care sunt pasii pe care trbuie sa-i urmez?
in cazul unei plangeri penale, dupa ce se inregistreaza la politie, aceasta se inregistreaza apoi de politie la parchetul sub a carui coordonare isi desfasoara activitatea penala.
Cat timp a trecut de la inaintarea plangerii? Cel mai bine ar fi sa mergeti la unitatea de politie unde ati depus plangerea si sa solicitati nr, de inregistrare al acesteia.
a trecut o luna jumatate .E tarziu?
nu e tarziu, mergeti la acea unitate de politie si solicitati nr. de inregistrare si detalii despre cercetarile ce se efectueaza in aceasta.
multumesc pentru sfat.