Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj...maternitate...somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj...maternitate...somaj

am fost restructurata din post si m-au pus pe somaj, am ramas insarcinata si acuma pe 12 august 2012 se termina maternitatea, ce pasi trebuie sa urmez pentru a mi se da somajul ramas, pe 16 oct 2009 am ramas in somaj, pe 1 iunie 2010 am intrat pe prenatal ,am intrerupt somajul, si mi s-a dat un an de somaj dupa anii lucrati.Unde trebuie sa ma duc pentru a mi se da somajul ramas, trebuie sa depun vreo cerere,este vreun termen ca sa nu intrerup in cartea de munca,....multumesc.
Trebuie sa mergeti la AJOFM pentru a se relua plata indemnizatiei de somaj ...