avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1637 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... taxa de timbru -contestarea paternitatii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

taxa de timbru -contestarea paternitatii


buna ziua! As vrea sa stiu si eu cu cat se timbreaza actiunea in contestarea paternitatii( mentionez ca este facuta de catre minor daca schimba cu ceva ,daca conteaza)Multumesc!

Cel mai recent răspuns: ContSters58959 , utilizator 22:06, 2 Iulie 2012
Nefiind mentionate nici la taxabile, nici la scutite timbrati cu 8 lei si 0,30 lei timbru judiciar.
sigur 8 lei si 0,30 t,j

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Paternitate - taxa? ancutica ancutica Buna ziua. Acum catvea luni am introduc o actiune pt. stabilire paternitate si am cerut si pensie de la tatal copilului si ca acesta sa poarte numele ... (vezi toată discuția)
Cuantumul taxelor de timbru - cerere de chemare in judecata pentru obligarea paratului la inmatricularea vehiculului cumparat slv63 slv63 Buna ziua! Am de facut o cerere de chemare in judecata pentru obligarea paratului la inmatricularea vehiculului cumparat. nu stiu care este valoarea taxei de ... (vezi toată discuția)
Ordonanta de plata 119/2007 fany22 fany22 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti, cum se timbreaza o actiune pe oug 119/2007? 39 lei + 0,30 lei? fiindca le-am timbrat pe toate asa, si unele se admit, ... (vezi toată discuția)