Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... taxa de timbru -contestarea paternitatii
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

taxa de timbru -contestarea paternitatii

buna ziua! As vrea sa stiu si eu cu cat se timbreaza actiunea in contestarea paternitatii( mentionez ca este facuta de catre minor daca schimba cu ceva ,daca conteaza)Multumesc!

Nefiind mentionate nici la taxabile, nici la scutite timbrati cu 8 lei si 0,30 lei timbru judiciar.
sigur 8 lei si 0,30 t,j