Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contract de munca in dubai
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contract de munca in dubai

o cunostinta de a mea lucreaza de 6 luni in dubai pe baza unui conract de munca pe perioada nedeterminata .Are rezidenta pe 2 ani obtinuta de companie dar luna aceasta nu a primit salariul si cei de la companie ii cer si pasaportul .El a refuzat sa isi dea pasaportul iar cei de la firma nu ii vireaza salariul in cont .intrebarea e ce poate face in acest caz ? cui sa ne adresam ? contractul de munca e facut in dubai direct cu arabi ...nu e angajat la o firma in romania si detasat acolo ... vrem o mana de ajutor ...cui sa ne adresam sa ne dea niste informatii??????
Puteti sa va adresati Ambasadei României în Emiratele Arabe Unite.
E-mail: romaniae@emirates.net.ae
Adresati-va in acelasi timp si autoritatilor din Emiratele Arabe Unite.
se pare ca asa este regula acolo, ati acceptat un contract trebuie sa le dati si pasaportul , ei raspund de dvs.

[ link extern ] /
olden, utilizator