avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 374 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Testament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Testament

Buna ziua,

Am un testament de la matusa mea.
Imi poate spune cineva daca testamentul autentificat la notar se poate "sparge" si daca exista o baza de date a tuturor notarilor, astfel incat oricine sa poate vedea pe numele cui s-a lasat acest testment? ( este cel de-al treilea intocmit de dansa si nu vreau sa am surprize).

Multumesc frumos,
Cel mai recent răspuns: gmancila , utilizator 14:45, 6 Iulie 2012
Am sa atasez trei link-uri dupa avocat.net, care va pot lamuri, daca se poate " sparge" testamentul. :D



www.avocatnet.ro/content/for...

www.avocatnet.ro/content/for...

www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Testament Oana382016 Oana382016 Buna ziua, Am o intrebare: mătușa mea (încă traieste si e sănătoasă) mi-a lăsat prin testament casa si masina ei. Nu are copii, soțul(unchiul meu) a ... (vezi toată discuția)
Restituire taxa de prima inmatriculare floare de gheata floare de gheata Am achizitionat pe firma in 2008 o masina la care am platit taxa de prima inmatriculare. Cum fac sa mi se restituie taxa si care sunt pasii (vezi toată discuția)
Cum putem ști că un decedat a lăsat testament ? viktorV viktorV Cum putem ști că un decedat a lăsat testament ? Există o bază de date - electronică, în care se caută, în momentul realizării succesiunii de ... (vezi toată discuția)