Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Testament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Testament

Buna ziua,

Am un testament de la matusa mea.
Imi poate spune cineva daca testamentul autentificat la notar se poate "sparge" si daca exista o baza de date a tuturor notarilor, astfel incat oricine sa poate vedea pe numele cui s-a lasat acest testment? ( este cel de-al treilea intocmit de dansa si nu vreau sa am surprize).

Multumesc frumos,
Am sa atasez trei link-uri dupa avocat.net, care va pot lamuri, daca se poate " sparge" testamentul. :D

www.avocatnet.ro/content/for...