Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariul minim brut - Ramura Gospodarie Comunala, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariul minim brut - Ramura Gospodarie Comunala, Locativa, Transporturi Locale

Imi poate spune si mie cineva cat este salariul minim brut pe economie la nivelul ramurii Gospodarire Comunala Locativa si Transporturi Locale incepand cu anul 2012?
Potrivit acestui CCM, art. 50 :
(4) Salariul de bazã minim din ramura Servicii Comunitare de Utilitãţi Publice este de 840 lei corespunzãtor coeficientului de ierarhizare 1.
.......
(7) Pentru anul 2012, pãrţile convin ca salariul de bazã minim prevãzut la alin. (4) sã se majoreze prin aplicarea ratei inflaţiei din anul 2011, comunicatã de Institutul Naţional de Statisticã.