Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract colectiv de munca nivel de ramura
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract colectiv de munca nivel de ramura

Care sunt coeficientii care se aplica la contractul colectiv de ramura Gospodarire Comunala?
CCM la nivel de Ramura Gospodarie Comunala, Locativa si Transporturi Locale este expirat.

Coeficienti de ierarhizare se aplica numai daca sunt prevazuti in ccm aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.

De la 01.01.2011 nu mai exista CCMN care sa impuna angajatorilor folosirea unor coeficienti de ierarhizare privind salarizarea.