avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 803 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Despre firmele de consultanta
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Despre firmele de consultanta

Am ramas datoare unei firme de telefonie mobila cu suma de 150 leițdatoria este din 2007! Azi am fost sunata de o firma de consultanta.... sa platesc suma de 300 de lei dar nu in contul firmei de telefonie.....vor sa platesc in contul lor. Datoriile mai vechi de 3 ani nu se prescriu?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 20:35, 4 Iulie 2012
Ba da, dreptul de va putea executa silit, se prescrie in 3 ani. Platiti doar daca doriti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Penalitati factura Patryss_88 Patryss_88 Buna ziua , Acus 3 ani si ceva am avut o factura cu penalitati de intarziere la [ furnizor telefonie mobila]. S-a taiat abonamentul, eu nu plartisem inca ... (vezi toată discuția)
Cerere de executare silita goodrige goodrige Se mai poate executa silit o datorie catre SC Mobifon SA, care are o vechime de cel putín 8 ani. (datoria este pentru o factura neachitata in val. de ... (vezi toată discuția)
Executare silita dupa 5 ani edisor edisor buna, va rog daca ma poate ajuta cineva, in luna ianuarie am fost sunata la serviciu de catre un domn care s0a prezentat drept executor judecatoresc si am fost ... (vezi toată discuția)