Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... hotararea judecatoreasca definitiva si irevocabila in ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

hotararea judecatoreasca definitiva si irevocabila in divortul cu copii minori

#-oBuna seara....am pierdut hotararea definitiva si irevocabila de la divort in care se specifica faptul ca tutela minorului o detin eu ca mama si am nevoie pt pasaportul baiatului si vama in format legalizat.Cum pot sa obtin un formular si de unde?multumesc anticipat!!
De la judecatorie sau rugati-l pe tatic sa va dea un ex
judecatoria judetului unde a fost data sentinta?eu locuiesc in Sv si divortul a avut loc in Bt...as vrea sa stiu daca e posibil.multumesc
e foarte simplu, mergeti la instanta care a pronuntat hotararea, la arhiva solicitati o copie cu mentiunea definitiva si irevocabila a hotararii