Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare debit de la o firma radiata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare debit de la o firma radiata

Buna ziua. Ajutati-ma si pe mine sa gasesc rezolvarea la o problema.
Am de recuperat o datorie veche de aprox un an, de la o firma care apare in Recom ca fiind radiata. Motivul radierii este dizolvarea societatii la sf anului 2007, prin hotarare judecatoreasca pentru nedepunerea situatiilor fiscale pe ultimii 3 ani. Deoarece nu a fost numit un lichidator in 3 luni de la ramanerea definitiva a hotararii de dizolvare si nici nu a fost solicitata numirea unui lichidator in urmatoarele 3 luni(total 6 luni de la dizolvare), firma a fost radiata din oficiu de Registrul Comertului. Ce mai pot face sa imi recuperez banii?
Buna ziua,

banii urmeaza sa ii recuperati cu ocazia lichidarii firmei cu pricina, presupunand ca are bunuri . Adresati o cerere catre Registru pentru a se numi un lichidator.

av. Boncu
Ideea era ca firma a fost deja radiata, si a trecut termenul in care puteam sa cer numirea unui lichidator. Dupa trecerea acestui termen s-a facut radierea. Dupa radiere....ce lichidare? Lichidarea se face inainte, nu?
Da, aveti dreptate.
S-a terminat.Nu mai aveti ce face.