avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA diferența dintre PFA în scopuri de TVA și ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

diferența dintre PFA în scopuri de TVA și PFA scutit de TVA?

Întrebarea mea se referă la obligațiile (formulare, declarații, taxe etc) care apar în plus la PFA-ul în scopuri de TVA față de PFA-ul scutit de TVA.

Mulțumesc,
Ionel
Cel mai recent răspuns: George Moraru , Consultant fiscal 19:29, 5 Iulie 2012
PFA platitor de TVA : D300, D394, D390( daca sunt achizitii si vanzari intracomunitare).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prestare servicii programare prin internet in afara romaniei cezardum cezardum Buna ziua, Detin un PFA cu norma de venit, inregistrat ca platitor de TVA (si inregistrat si in ROI). Va rog, daca este posibil, sa imi confirmati ... (vezi toată discuția)
Pfa inregistrat cf crt 150 alin 2 Andreea Suciu-expert contabil Andreea Suciu-expert contabil Buna ziua, am un PFA inreg in 2013 ca platitor de TVA, cf art. 150 alin 2 din Codul Fiscal. Activitatea de baza este prestarea de servicii, design pagini ... (vezi toată discuția)
Completare declaratie 390 in luna in care esti declarat inactiv Mi-ha-il Mi-ha-il Buna, Am si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva: Cum se intocmeste D390 de catre o societate declarata inactiva cu 15.10.2016, daca societatea a ... (vezi toată discuția)