Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA diferența dintre PFA în scopuri de TVA și ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

diferența dintre PFA în scopuri de TVA și PFA scutit de TVA?

Întrebarea mea se referă la obligațiile (formulare, declarații, taxe etc) care apar în plus la PFA-ul în scopuri de TVA față de PFA-ul scutit de TVA.

Mulțumesc,
Ionel
PFA platitor de TVA : D300, D394, D390( daca sunt achizitii si vanzari intracomunitare).