Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensia
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensia

Care este termenul de primire a primei pensii de la data depunerii dosarului?
1. Pentru emiterea deciziei de pensionare legea acorda un termen de 45 de zile iar pentru comunicarea ei catre pensionar inca 5 zile.

2. - De regula acest termen este depasit cu mult.
- Cei de la Casele de Pensii spun ca se intarzie din cauza numarului redus de personal.
Va multumesc!