avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 940 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... calcul concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

calcul concediu medical

Buna ziua,
Am o salariata care a revenit in luna iunie din concediu crestere copil.
Dupa nici 2 saptamani de munca a intrat in concediu medical de ingrijire copil bolnav.
Cum calculez acest concediu medical? Ce baza de calcul iau in considerare?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters136493 , utilizator 21:53, 7 Iulie 2012
In baza de calcul intra si indemnizatia pentru CCC.
Baza de calcul va fi constituita prin insumarea cuantumului indemnizatiilor de cc aferente lunilor decembrie 2011-mai 2012.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este valoarea concediului medical pre si postnatal, daca sunt in somaj? monica_dinulescu monica_dinulescu Buna seara, as dori si eu o informatie, va rog. Din decembrie 2009 pana in septembrie 2011, m-am aflat in concediu de ingrijire a copilului, cu o indemnizatie ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical dupa revenire din ccc victro victro Salut, Cum se calculeaza (baza de calcul) concediul medical pentru ingrijire copil bolnav si cel de maternitate (pentru al doilea copil) in situatia in care ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical dupa ccc florenta_22 florenta_22 Buna ziua, Care este formula calcularii concediului medical 85 % dupa revenirea din concediu crestere copil? Multumesc! (vezi toată discuția)