Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... calcul concediu medical
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

calcul concediu medical

Buna ziua,
Am o salariata care a revenit in luna iunie din concediu crestere copil.
Dupa nici 2 saptamani de munca a intrat in concediu medical de ingrijire copil bolnav.
Cum calculez acest concediu medical? Ce baza de calcul iau in considerare?
Multumesc
In baza de calcul intra si indemnizatia pentru CCC.
Baza de calcul va fi constituita prin insumarea cuantumului indemnizatiilor de cc aferente lunilor decembrie 2011-mai 2012.