Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS la contract de inchiriere?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS la contract de inchiriere?

Va rog sa-mi spuneti daca,ar trebui sa achit CASS in cota de 5.5%,ca urmare a unui venit din chirii.
Mentionez ca, am si calitatea de salariat.
Avand in vedere ca sunteti salariat si platiti CASS nu datorati aceasta contributie si pentru veniturile din chirii.
Multumesc. Asa m-am gandit si eu dar...ANAF ...sustine altceva!