Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Model a doua convocare AGA
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Model a doua convocare AGA

Va rog, am nevoi urgenta de un model convocare AGA (a doua convocare prima neintrunind cvorumul). Sau cateva idei.

Multumesc
A doua este aceeasi cu prima, doar ca nu ii mai spuneti "convocare", ci "reconvocare". Cuprindeti in "reconvocare" aspectul ca "avand in vedere ca la data de .... nu s-a intrunit cvorumul necesare pentru ca adunarea generala sa fie statutara, se reconvoca pentru data de ........, ora ......, la sediul societatii" (sau unde se stabileste).