Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... persoana fizica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

persoana fizica

Buna ziua,
care este diferenta intre o pers fizica autorizata si o pers angajata normal intr-o institutie?
care ar fi incovenientele daca as accepta acest post va rog?
multumesc!
Un PFA isi plateste singura contributiile catre bugetul de stat, pe cand unui angajat i se platesc contributiile de catre angajator.

Activitatea desfasurata ca PFA nu constituie vechime in munca, asa cum constituie munca in baza unui c.i.m.