Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... drepturile salariatului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

drepturile salariatului

ca program trebiue sa aiba un angajat pe postul de gestionar?
multumesc anticipat!
Programul de lucru este stabilit de Regulamentul intern al unitatii cu respectarea prevederilor din Contractul individual de munca si din Codul muncii.
Pentru salariaţii angajaţi cu normă întreagă durata normală a timpului de muncă este de 8 ore pe zi şi de 40 de ore pe săptămână.
Insa exista posibilitatea ca o persoana sa fie angajata cu c.i.m., dar sa aiba timp partial de munca.