avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... metoda de angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

metoda de angajare

Buna ziua,

Eu impreuna cu sotia mea am infiintat o firma care este numai pe numele ei..As vrea sa desfasor activitati in cadrul firmei dar nu vreau sa apar in analele ANAF (datorita unei datorii mai vechi) ca fiind angajat.Exista vreo forma de angajare/colaborare legala pentru a activa in firma?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Dizolvare societate Mariana2008 Mariana2008 Buna ziua Am o societate aflata in dizolvare, care are datorii (dobanzi , penalitati) la directia financiara. Firma se afla in dizolvare din anul 2007. ... (vezi toată discuția)
2 s.r.l.-uri cu acelasi nume......este posibil? gtbriana gtbriana S.R.L.-uri cu acelasi nume......este posibil? O societate este in Bucuresti iar cealalta in Ilfov.Reprezentantul legal si administratorul este aceiasi ... (vezi toată discuția)
Cod caen 7500 reguli Zaraza69avocat Zaraza69avocat Bună ziua, Sunt tehnician veterinar și am un adăpost pentru animale de companie autorizat de către Direcția Sanitar Veterinara. În cadrul acelui ... (vezi toată discuția)