Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA -pensionar la limita de varsta,plateste CAS
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA -pensionar la limita de varsta,plateste CAS

Administrator la Asociatie de proporppietari , pensionar la limita de varsta , colaborator cu Contract/conventie civila,cu respectarea Codului civiul ,respectiv Atestatul nu confera dreptul de a incheia conv.civila, daca nu esti persoana fizica autorizata.Deci sunt PFA. Sunt obligat sa platesc CAS ?
Va multumesc!
M.Fratila
nellyfratila@yahoo.com
Conform art. 11 din Legea nr. 263/2010 pensionarii nu datoreaza CAS ca titulari de PFA.
Buna seara.
Dar cei care nu sunt PFA,dar sunt totusi pensionari,platesc CAS,avand tot conventie civila?
Nu platesc.