Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... cas
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

cas

daca sunt angajat pe perioada nedeterminata de 38 ani si plateste firma cas,somaj.sanatate,impozit , daca lucrez si in alta parte pe baza de conventie civila cu un salariu de 300 lei (net) ce taxe platesc ?
Veti plati impozitul de 16% si din cate inteleg de la dvs, avand si contract de munca nu veti mai plati contributia CAS.