Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Proba...\"audio\"
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Proba..."audio"

Buna ziua ,rog pe cei care imi pot da un raspuns la urmatoarea intrebare.
-instanta de judecata civila aproba ca marturie o ,inregistrare audio ,...nu, facuta de mine, primita "cadou"
Avand in vedere lipsa detaliilor,natura spetei,este hazardat a emite raspuns
Teoretic ,instanta de judecata ,poate admite inregistrarea audio drept dovada,in conditiile in care aceasta detine elemente sau informatii utile si necesare in solutionarea obiectului cauzei aflate pe rol
Impotriva inregistrarii audio,partea interesata poate ridica exceptia prev de art 91*1 codul de procedura penala
In inregistrarea audio, doua persoane private au o discutie despre persoana mea, in care pun la cale (cei doi) un plan de a ma "escroca-pacali" cu privire la constructia unei vile. Unul din "cei doi" fiind chiar partenerul meu in constructia acelei vile .Inregistrarea dovedeste fara tagada intentia lor ,care deja sa si materializat prin intentarea in potriva mea a unui proces civil