avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 754 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare act constitutiv
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare act constitutiv

Buna ziua,

Suntem 3 asociati intr-un srl. In urma unor divergente, am decis sa preiau eu societatea, desigur cu acordul lor. De asemenea trebuie sa modific si sediul social. Care ar fi documentele necesare si costurile?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: kalinn , utilizator 18:05, 11 Iulie 2012
Trebuie: AGA, contract cesiune parti sociale, act constitutiv nou (daca este cazul - administrator nou, cu toate documentele necesare: declaratie notar, specimen de semnatura, etc), dovada sediu, cerere si declaratie (model ONRC). Daca ramaneti unic asociat conditia este sa nu mai aveti si alte srl-uri in care sa fiti tot singur.

Taxele de la ONRC se pot ridica pe la 7 - 800 de lei
Multumesc pt raspuns.
Ultima modificare: Miercuri, 11 Iulie 2012
kalinn, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cesiune parti sociale birsanclaudia birsanclaudia Buna ziua! Stie cineva ce formulare orc imi trebuie completate pentru cesiune parti sociale de la asociat unic catre alt asociat unic, revocare administrator ... (vezi toată discuția)
Mutare sediu social ivanconstantin ivanconstantin M-ar interesa pasii care trebuie urmati pt. mutarea sediului social al unui SRL dintr-un judet in altul si schimbarea administratorului. Totodata ce documente ... (vezi toată discuția)
Modificare statut srl santiri13 santiri13 Buna ! Am si eu o intrebare scurta ca pe la noi prin Sibiu citi oameni atitea pareri. Vreau sa preiau un srl al tatalui meu si trebuie sa ii schimb asociatul, ... (vezi toată discuția)