Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Schimbare act constitutiv
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Schimbare act constitutiv

Buna ziua,

Suntem 3 asociati intr-un srl. In urma unor divergente, am decis sa preiau eu societatea, desigur cu acordul lor. De asemenea trebuie sa modific si sediul social. Care ar fi documentele necesare si costurile?
Va multumesc
Trebuie: AGA, contract cesiune parti sociale, act constitutiv nou (daca este cazul - administrator nou, cu toate documentele necesare: declaratie notar, specimen de semnatura, etc), dovada sediu, cerere si declaratie (model ONRC). Daca ramaneti unic asociat conditia este sa nu mai aveti si alte srl-uri in care sa fiti tot singur.

Taxele de la ONRC se pot ridica pe la 7 - 800 de lei
Multumesc pt raspuns.
kalinn, utilizator