Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general borderou de achizitie
Discuție deschisă în Contabilitate în general

borderou de achizitie

Patiserie poate achizitiona fructe proaspete de la piata, de la producatori, pe baza borderoului de achizitie? Daca poate, pe baza carui tip de borderou? Este cu regim special? Se inregistreaza ca orice fel de intrare?
Da, intocmiti Borderoului de achizitie cod 14-4-13/b si in baza lui faceti NIR
[ link extern ]

Formular:
[ link extern ]