Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act succesiune

Bunicii mei au vandut 700 mp de teren parintilor mei cu act de vanzare cumparare in anul 2000.
In anul 2004 bunicul a decedat. Fratele mamei, impreuna cu mama si bunica au facut succesiunea tot in anul 2004. La notar cand au facut actul succesoral terenul mai susmentionat a fost si el introdus la succesiune. La data de 12.07.2012 fratele mamei sustine conform actului de succesiune ca are si el drept de mostenire la acest acest teren.
Va rog frumos, astept un raspuns urgent cu privire la acest aspect.
anulare act succesiune la instanta pe motivul ca la masa partajabila in urma decesului bunicului a fost introdus un teren deja instrainat