Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act succesiune

In legatura cu acel act de succesiune, o cunostinta spune ca daca au trecut mai mult de trei ani de la intocmirea acestuia, atunci ramane valabil actul de succesiunedin 2004 si actul de vanzare cumparare realizat la notar in anul 2000 nu mai este valabil,
acesti trei ani fiind un termen de prescriere.
un act de vanzare cumparare nu se prescrie