Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA deducere tva 50%
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

deducere tva 50%

daca am un leasing din 2011in derulare, se aplica 50% deductibilitate la tva sau se deduce integral tva la rata de leasing?
avand in vedere faptul ca in cazul contractelor de leasing faptul generator are loc la fiecare data mentionata in contract pentru efectuarea platii conform scadentarului, aveti drept de deducere 50%.