Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Stergerea faptelor din cazierul fiscal
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Stergerea faptelor din cazierul fiscal

Buna ziua ,
Am citit decretul 462/3 iulie2012 referitor la faptele inscrise in cazierul fiscal si nu m-am lamurit .Va rog ,daca se poate sa ma ajute cineva cu un raspuns la urmatoarea intrebare :
Daca am avut inscrise fapte pana acum (datorii la finante) in cazier ca urmare a atragerii raspunderii solidare cu debitorul declarat insolvabil sau insolvent ,in urma lichidarii unei firme in care am avut calitatea de asociat unic si administrator ,aceasta ordonanta imi da o sansa si le "sterge" sau raman acolo pana vor fi platite de mine ?
Firma s-a inchis in decembrie 2007si in acest timp am fost somata de Finante anual.
Ce se va intampla in continuare ?
VA MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU RASPUNS !

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/art...
faptele se sterg din cazier dupa 5 ani de la inregistrare