Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Mama a fost asigurata medical, tata fiind pensionar, ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Mama a fost asigurata medical, tata fiind pensionar, dar tata a murit, ce e de facut?

Mama mea era asigurata medical prin tata, care era pensionar . Mama nu are pensie.
Tata a decedat recent si ea are probleme de sanatate, ce trebuie facut? Ramane in aceiasi asigurare, ca coasigurat poate beneficia de servicii, efectiv nu stiu cum trebuie procedat. Daca ma puteti ajuta sa ma initiati ce as putea face in cazul mamei mele, in varsta de 79 ani.
Trebuie sa o luati dvs ca si coasigurat daca sunteti angajat.Depuneti la locul de munca urmatoarele acte:
-un certificat care sa ateste ca nu are niciun fel de venituri proprii de la administratia financiara din judetul unde locuieste
-copie dupa certificatul dvs. de nastere
-copie dupa actul de identitate al mamei