Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Neplata asigurarii de sanatate
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Neplata asigurarii de sanatate

Buna ziua.Sunt PFA si de ceva timp nu am mai reusit sa imi platesc contributia la asigurarea de sanatate.Am inteles ca se va proceda la executarea silita.Ce pot face? Cum pot platii esalonat?Imi pot pune sechestru pe locuinta sau executa locuinta?Va rog astept raspuns.Multumesc mult.
De cata vreme aveti PFA?
Ati primit notificare de la CJAS? Daca da, trebuie sa achitati suma respectiva in termenul care este specificat, la trezorerie.
Daca nu ati primit notificare de la CJAS, posibil sa primiti de la Finante, deoarece au preluat baza de date de la CJAS la 1 iulie.Mergeti la ANAF si vedeti cat este creanta si incercati sa achitati.
Pana la executare silita mai sunt pasi de urmat si timp ce va trece.
Dvs. ca PFA raspundeti pentru creante cu bunurile si cu conturile care sunt pe numele dvs.
Daniela Bolog, Consultant credite si finantari