Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... CREDIT NEPLATIT SI VANZARE APARTAMENT PRIN BANCA
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

CREDIT NEPLATIT SI VANZARE APARTAMENT PRIN BANCA

Buna ziua, va rog daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns. Acum cativa ani mi-am facut un card de credit, dar din pacate nu l-am mai putut plati. Iar acum as vrea sa vand un apartament prin Creditul Prima Casa. Apartamentul nu e doar pe numele meu, suntem 4 proprietari,( familia mea) si as dori sa stiu daca exista posibilitatea ca banca sa-mi opreasca banii pe care ii datorez pentru cardul de credit? Noi ne-am gandit ca banca sa vireze banii doar pe numele unuia dintre noi si practic eu nu as avea nici un ban pe numele meu, doar ca nu stiu exact care ar fi situatia. Va rog daca a inteles cineva ceea ce as vrea sa aflu, poate ma poate ajuta cu un raspuns.
Acum, daca obtineti bani din vanzare, veti putea plati.
Daca nu s-a cerut incuviintare de executare silita de la instanta, executorul nu are cum sa ceara blocarea conturilor dvs.
Banii vor intra la dvs in cont, creditorul cumparatorului nu va accepta alte aranjamente