Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Obtinere certificat producator agricol
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Obtinere certificat producator agricol

Daca ma poate ajuta cineva cu o lamurire. care sunt conditiile pe care trebuie sa le indeplineasca o persoana pentru a obtine certificat de producator? Acestea sunt diferite de la o primarie la alta? Multumiri.
Conditiile nu sunt diferite .... trebuie sa aveti rol agricol, declarate terenuri sau animale, se face ancheta pentru a se constata ca cele declarate corespund realitatii si pe baza acestor constatari si a mentiunilor din registrul agricol se poate emite certificat pentru produsele agricole pe care le produceti si pe care doriti sa le comercializati.